کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

سریع تر از دیگران

تهران ، اسلامشهر

باغ فیض-بین کوچه 2 و 4 پلاک 975 طبقه اول

ارتباط با ما

021-56690948

ساعت کاری

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت: 8.30 الی 15 -پنجشنبه ها 10 الی 13:30

ایمپلنت ساب پریوستال

کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

ایمپلنت ساب پریوستال

ایمپلنت ساب پریوستال به ایمپلنت‌های چند دندانی گفته می‌شود که از یک چارچوب فلزی ساخته شده‌اند. این قاب فلزی در زیر بافت لثه شما و قسمت بالایی استخوان فک قرار می‌گیرد. اگر بیش از یک دندان در ناحیه‌ای از فک‌تان از دست داده‌اید، ایمپلنت‌های ساب پریوستال می‌توانند انتخاب درمانی مناسبی برای شما باشند. اگر شما هم درباره این نوع ایمپلنت‌ها کنجکاو هستید، باید بگوییم این روش ایمپلنت به‌عنوان جایگزین عملکرد استخوان فک شما استفاده می‌شود. درصورتیکه استخوان‌های فک تحلیل رفته باشند و میزان کافی استخوان وجود نداشته باشد، ایمپلنت‌های ساب پریوستال به‌جای نصب مستقیم در استخوان فک، در قاب فلزی گفته ‌شده قرار می‌گیرند.

بنابراین نگران استخوان‌های فک‌تان نباشید. حتی پروسه بهبودی در این نوع ایمپلنت کوتاه‌تر از ایمپلنت‌های اندوستال است. حتی مدت‌زمان جراحی و تعداد دفعات مراجعه به مطب هم در ایمپلنت با روش ساب پریوستال، مانند ایمپلنت‌های دیگر است. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بروزترین نکات را درباره ایمپلنت به‌روش ساب پریوستال مطالعه کنید.

چه زمان به ایمپلنت Subperiosteal implant نیاز است

معمولاً توصیه می‌شود که بیماران با استخوان فک فرسایش‌یافته یا بیمارانی‌که همه یا بیشتر دندان‌های عقب خود را از دست داده‌اند، از روش ساب پریوستال استفاده کنند. از این روش ایمپلنت برای دندان‌های عقب استفاده نمی‌شود. از آنجایی‌که ایمپلنت یک ساختار فلزی است که بالای استخوان فک و زیر استخوان لثه قرار دارد، بدون ایجاد آسیب در ساختار یکپارچه استخوان فک، زمینه لازم را برای قرارگیری دندان ایجاد می‌کند.

ازجمله عواملی‌که می‌توانند در ازدست‌دادن استخوان فک موثر باشند می‌توان به بیماری ارثی، مشکلات تیروئید، کمبود کلسیم، کهولت سن و دیگر مواردی مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان اشاره کرد. ایمپلنت‌های ساب پریوستال از طریق فرایندی به‌نام osseointegration به استخوان فک شما پیوند زده می‌شوند و یک پایه بسیار مقاوم و پایدار را تشکیل می‌دهند. بنابراین نیازی نیست نگران حرکت یا تکان‌خوردن ایمپلنت خود باشید.

روش درمان ایمپلنت ساب پریوستال چیست

با مراجعه به مطب و ویزیت توسط دندان‌پزشک، وقت جراحی ایمپلنت برای شما ثبت می‌شود. مدت‌زمان بهبودی پس از این روش ایمپلنت، بسته به پیچیدگی عمل شما ممکن است تا چندماه طول بکشد. طی مراحل ایمپلنت با روش ساب پریوستال، ایتدا برشی کوچک در لثه شما ایجاد می‌شود تا از ساختار استخوان به‌خوبی عکس‌برداری شده و قالب فلزی ساخته شود.

پس از آماده‌شدن قالب، با مراجعه به مطب دندان‌پزشک جلسه بعدی را آغاز می‌کنید. در این مرحله، ابتدا محل ایمپلنت استریل شده و پس از تزریق بی‌حسی موضعی، قاب ایمپلنت در بافت لثه جای‌گذاری می‌شود. پس از بخیه و طی‌شدن روند بهبود لثه، پایه‌های ایمپلنت روی قاب نصب می‌شوند تا بتوان پروتز دندان را قرار داد.

طی مدتی‌که پروتز دندان شما در لابراتوار آماده می‌شود، می‌توانید با یک تاج دندان موقت، محل خالی در لثه را بپوشانید. تمام این مراحل موجب می‌شوند تا پشتیبانی لازم برای افرادی‌که استخوان فک آن‌ها قادر به حمایت از روش ایمپلنت اندوستال نیست، به‌راحتی انجام شود.

مراقبت‌های ایمپلنت

بدیهی است سرعت بهبود هر بیمار متفاوت خواهد بود. اما به‌طور کلی می‌توان انتظار داشت که بیمار تا چندروز درد خفیفی در ناحیه برش حس کند. استفاده از داروهای مسکن می‌تواند درد را کاهش دهد. مصرف هرگونه دخانیات حین پروسه درمان ممنوع است.

کمپرس یخ و مسکن‌ها کمک قابل توجهی به کاهش ورم می‌کنند. سعی کنید از غذاهای نرم در رژیم غذایی استفاده کنید و مصرف غذاهای چرب را به حداقل برسانید. همچنین توجه داشته باشید که با استفاده دهان‌شویه‌های آنتی‌باکتریال یا آب‌نمک ولرم، بهداشت دهان خود را به‌خوبی رعایت کنید.

نتیجه‌گیری ایمپلنت ساب پریوستال

هزینه ایمپلنت به‌روش ساب پریوستال می‌تواند باتوجه به تعداد دندان‌های ازدست‌رفته، متفاوت باشد. این روش به‌عنوان ایده‌آل‌ترین درمان برای کسانی است که خواهان لبخندی زیبا هستند و استخوان کافی برای ایمپلنت اندوستال ندارند.

اگر شما هم دندان‌های زیادی از دست داده‌اید یا به‌دلیل عوامل مختلف، استخوان فک‌تان تحلیل رفته است، بهترین درمان ایمپلنت ساب پریوستال است. برای دریافت بهترین خدمات دندان‌پزشکی و ایمپلنت با کیفیت بسیاربالا و قیمت مقرون‌به‌صرفه، با ما تماس بگیرید و از بهترین مشاوره جهت درمان برخوردار شوید.

کلمه کلیدی: ایمپلنت ساب پریوستال

دکتر شیدا بیابانی

دکتر شیدا بیابانی

دکترای دندانپزشکی از دانشگاه بین المللی بوگامولتس کیف اوکراین | دارای فلوشیب زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا

ارتباط با واتس اپ

محاسبه قیمت و مشاوره با ارسال عکس

با ارسال عکس دندان خود از مشاوره رایگان واعلام قیمت سریع بهره مند شوید.