کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

سریع تر از دیگران

تهران ، اسلامشهر

باغ فیض-بین کوچه 2 و 4 پلاک 975 طبقه اول

ارتباط با ما

021-56690948

ساعت کاری

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت: 8.30 الی 15 -پنجشنبه ها 10 الی 13:30

زمان انجام ایمپلنت دندان | دندانپزشکی شیدا بیابانی

کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

زمان انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روش موثر برای پر کردن جای خالی دندان‌ها است که هم از نظر زیبایی و هم سلامت دندان‌ها توسط متخصصان توصیه می‌شود.

زمان انجام ایمپلنت دندان برای افراد بسیار زیادی سوال است به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره آن توضیح دهیم. اگر این موضوع برای شما هم جذاب است تا انتها همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت مراحل مختلفی دارد که هرکدام با توجه به شرایطی که بیمار دارد زمان مشخصی نیاز دارد. مدت‌زمان بر اساس نظر دندانپزشک انجام می‌شود تا مشکلی برای بیمار ایجاد نشود.

همچنین دندانپزشک ارزیابی می‌کند که آیا شرایط بیمار برای کاشت دندان جدید مناسب است یا خیر. در برخی از شرایط ممکن است لثه و فک پذیرای دندان جدید نباشد و نیاز به یک نوع درمان پیش‌نیاز باشد. با وجود این توضیحات، در شرایط طبیعی مراحل زیر برای ایمپلنت دنبال می‌شود.

مرحله اول: ارزیابی

در این مرحله باید یک عکس سی‌تی‌اسکن تهیه کنید تا دندانپزشک شرایط کلی دندان‌ها و فک شما را بررسی کند.

یکی مهم‌ترین فاکتورهایی که توسط دندانپزشک بررسی می‌شود ساختار استخوان در فک است. زمانی که دندان را از دست می‌دهید استخوان زیر آن از بین می‌رود و اگر میزان استخوان کافی وجود نداشته باشد نیاز به پیوند استخوان است. این فرایند بین 3 تا 6 ماه زمان لازم دارد.

مرحله دوم: قراردادن پایه ایمپلنت

در این مرحله پایه ایمپلنت که معمولاً از جنس تیتانیوم است در استخوان قرار می‌گیرد. این کار 1 تا 2 ساعت زمان لازم دارد و بادقت زیادی توسط دندانپزشک انجام می‌شود.

سپس بین 3 تا 6 ماه زمان برای بهبودی زمان لازم است تا پایه جوش بخورد. زمان انجام ایمپلنت ممکن است طولانی‌تر شود زیرا برای بهبودی ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

مرحله سوم: قراردادن تاج

لازم است با دندان‌ساز مشورت کنید تا دندان مناسب برای شما ساخته شود. منظور از مناسب این است که از نظر شکل و اندازه با شرایط دهان و فک شما سازگار باشد.

قراردادن تاج یا پروتز دندان سه مرحله دارد که بین هر مرحله از 2 هفته تا چند ماه زمان لازم است. این زمان ممکن است بر اساس شرایط بیمار طولانی‌تر شود.

اولین مرحله قراردادن اباتمنت است که تنها به چند ساعت زمان نیاز دارد. این قسمت مانند یک تکیه‌گاه برای تاج دندان است و روی پایه قرار می‌گیرد.

دومین مرحله قراردادن تاج موقت است و البته برای همه بیماران ضروری نیست. این کار برای ارزیابی است تا قسمت‌های اطراف پروتز دندان در لثه ارزیابی شوند.

مرحله سوم، اتصال تاج نهایی است و باید بین آن و مراحل قبلی کمی فاصله باشد. دلیل این است که پایه و اتصالات مراحل قبلی به‌خوبی انجام شود تا دندان شرایط بهتری برای قراردادن تاج داشته باشد.

ایمپلنت دندان اسلام شهر

بهترین زمان برای انجام ایمپلنت

نمی‌توان گفت که دقیقاً چه زمانی بهترین وقت برای انجام ایمپلنت است. این کار می‌تواند دقیقاً بعد از کشیدن دندان و یا چندین سال بعد از آن باشد. تفاوتی که وجود دارد مدت‌زمان انجام است که در هر شرایط با دیگری متفاوت است.

اگر چند سال گذشته باشد احتمالاً پیوند استخوان زمان بیشتری لازم دارد تا پایه بهتری برای دندان وجود داشته باشد. امکان انجام ایمپلنت فوری هم وجود دارد که البته باید همه چیز برای آن مهیا باشد. با وجود این، متخصصان توصیه می‌کنند حتی در این شرایط هم عجله نکنید تا احتمال بروز مشکلات کمتر شود.

نتیجه‌گیری درباره زمان انجام ایمپلنت

در این مقاله درباره زمان انجام ایمپلنت توضیح دادیم و مشخص کردیم که یک فرایند با سه مرحله است.

مرحله معاینه و قراردادن پروتز طولانی نیست اما برای جوش خوردن ریشه باید زمان بیشتری صبر کرد. همچنین در ادامه توضیح دادیم که بهترین زمان برای انجام ایمپلنت چه زمانی است تا در این شرایط به دندانپزشک مراجعه کنید.

دکتر شیدا بیابانی

دکتر شیدا بیابانی

دکترای دندانپزشکی از دانشگاه بین المللی بوگامولتس کیف اوکراین | دارای فلوشیب زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا

ارتباط با واتس اپ

محاسبه قیمت و مشاوره با ارسال عکس

با ارسال عکس دندان خود از مشاوره رایگان واعلام قیمت سریع بهره مند شوید.