کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

سریع تر از دیگران

تهران ، اسلامشهر

باغ فیض-بین کوچه 2 و 4 پلاک 975 طبقه اول

ارتباط با ما

021-56690948

ساعت کاری

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت: 8.30 الی 15 -پنجشنبه ها 10 الی 13:30

تعرفه دندانپزشکی سال 1400

کلینیک دندانپزشکی دکتر شیدا بیابانی

تعرفه دندانپزشکی سال 1400: باید بیان کنیم که یکی از پر هزینه‌ ترین خدماتی که فرد در طول زندگی خود با آن درگیر است، خدمات دندانپزشکی است. مراقبت از دندان و حفظ سلامت آن اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر دندان خراب و پوسیده شود، درد طاقت فرسایی برای شخص ایجاد می‌ کند و ممکن است حتی بی توجهی به درمان دندان به موقع، هزینه‌ های بیشتری را به بار آورد.

اما مردم همیشه دغدغه این را دارند که تعرفه دندانپزشکی در سال 1400 چقدر است و چه مقدار نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است؟

در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تعرفه دندانپزشکی سال 1400

در بیان تعرفه دندانپزشکی در سال 1400 باید بگوییم که تعرفه‌ ها با توجه به آن که مرکز مورد نظر دولتی باشد یا خصوصی، مکان مطب کجا باشد، شهرتی که دکتر دندانپزشک دارد، تجهیزات داخل مطب، شرایط بیمار و وخیم بودن اوضاع دهان و دندان او و… متغیر است. در نتیجه نمی‌ توان یک قیمت واحد را مشخص کرد.

زمان پرداخت هزینه درمان

نحوه پرداخت هزینه دندانپزشکی ممکن است متفاوت باشد. به عبارت دیگر در برخی از خدمات دندانپزشکی، هزینه خدمات پیش از شروع کار از بیمار گرفته می‌ شود و سپس دوره درمان آغاز می‌گردد. گاهی هم ابتدا درمان بیمار آغاز شده و پس از آن که دوره درمان به پایان رسید، از بیمار هزینه دریافت می‌شود. متخصص دندانپزشک در جلسه معاینه و مشاوره نحوه پرداخت هزینه درمان را اعلام خواهد کرد. در ادامه انواع تعرفه دندانپزشکی سال 1400 را بیان خواهیم کرد.

هزینه پر کردن دندان

از پر استفاده‌ ترین خدمات دندانپزشکی، پر کردن یا ترمیم دندان‌ های پوسیده است. پر کردن دندان هزینه ثابتی ندارد و به عمق پوسیدگی، میزان تراش و نوع مواد استفاده شده بستگی دارد. به‌طور معمول، از کامپوزیت و آمالگام برای پر کردن دندان استفاده می‌کنند. اگر پوسیدگی دندان بسیار عمیق باشد، از آمالگام استفاده می‌کنند، چون مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت دارد.

تعرفه دندانپزشکی سال 1400: هزینه کشیدن دندان

کشیدن دندان نیز از پر استفاده‌ ترین خدمات دندانپرشکی به حساب می‌ آید که در دندانپزشکی‌ ها انجام می‌ گیرد. اگر آسیب دیدگی دندان بیمار به حدی باشد که سلامت بیمار به خظر بی‌ افتد، باید دندان خراب را کشید. گاهی نیز دندان به صورت نهفته رشد می‌ کند مثل دندان عقل. که این دندان را نیز باید کشید وگرنه باعث خرابی سایر دندان‌ ها می‌شود.

هزینه لمینت دندان

از دیگر خدماتی که در تعرفه دندانپزشکی سال 1400 قرار دارد، لمینت دندان است. لمینت ماده سفیدی به نام ونیر است که آن را به شکل لایه‌ ای و با چسب مخصوص بر روی دندان‌ ها قرار می‌ دهند. پیش از لمینت کردن یک لایه سطحی از دندان را می‌ تراشند و سپس مواد را بر روی آن قرار می‌دهند. هزینه لمینت دندان با توجه به نوع لمینت انتخابی تعیین می‌ شود. پزشک ابتدا دندان‌ های شما را معاینه کرده و سپس هزینه حدودی را به شما اعلام می‌ کند.

تعرفه دندانپزشکی سال 1400: هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت یکی از روش‌ های ترمیم دندان است و کاربردهای متنوعی دارد همچون پر کردن دندان، اصلاح طرح لبخند و… . هر واحد کامپوزیت به وسیله نور بر روی دندان محکم می‌ شود. هزینه کامپوزیت با توجه به اینکه مواد آن آمریکایی باشد یا چینی و غیره تعیین می‌ شود. دندان پزشک در جلسه معاینه، هزینه کامپوزیت را برای شما اعلام خواهد کرد.

هزینه دندانپزشکی کودکان

هزینه دندانپزشکی کودک نیز در تعرفه دندانپزشکی سال 1400 اعلام می‌ شود. قیمت دندانپزشکی کودک بر اساس درمانی که کودک نیاز دارد و همچنین طول درمان او تعیین می‌گردد. بنابراین این هزینه در هر کودک می‌تواند متغیر باشد.

چرا تعرفه دندانپزشکی سال 1400 متفاوت است؟

چنانچه به دندانپزشکی مراجعه کرده باشید، به‌ طور حتم متوجه شده‌اید که هزینه دندانپزشکی در هر مرکز متفاوت است و کلینیک‌ ها و درمانگاه‌ ها هزینه ثابتی ندارند. اما در مجموع می‌توان چنین گفت که هزینه دندان پزشکی براساس شرایط زیر تعیین می‌گردد:

  • خصوصی بودن یا دولتی بودن مرکز مراجعه شده
  • میزان دستمزد دریافتی دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی
  • جنس، مارک و برند استفاده شده در مواد اولیه
  • سختی و راحتی کار دندانپزشک به موجب وضعیت معضلات و مشکلات دندان
  • مطابق با ضریب کیفی معین شده برای هر مرکز دندانپزشکی پس از نظارت
  • محل و موقعیت جغرافیایی مرکز دندانپزشکی
  • نوع بیمه دندانپزشکی که هر مرکز دولتی و خصوصی پس از نظارت اعلام می‌ نماید.

جمع بندی

هزینه‌ های دندانپزشکی در هر مرکز و کلینیک متفاوت است و نمی‌توان یک قیمت واحد ارائه داد. علاوه بر آن، میزان هزینه دندانپزشکی بستگی به خدمات دریافتی نیز دارد. برخی از خدمات مانند لمینت پر هزینه هستند و باعث افزایش هزینه می‌شوند. شما نیز اگر تجربه‌ ای در خصوص تعرفه دندانپزشکی در سال 1400 دارید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر شیدا بیابانی

دکتر شیدا بیابانی

دکترای دندانپزشکی از دانشگاه بین المللی بوگامولتس کیف اوکراین | دارای فلوشیب زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا

ارتباط با واتس اپ

محاسبه قیمت و مشاوره با ارسال عکس

با ارسال عکس دندان خود از مشاوره رایگان واعلام قیمت سریع بهره مند شوید.